Belgija se plasirala u polufinale SP-a, nakon što je večeras u Kazanu savladala i eliminisala prvog favorita turnira Brazil.

Rezultat je glasio 1:2 za Martinezove izabranike, koji su poveli već u 13. minuti autogolom Fernandinha.

Novi gol u mreži Brazila u 31. minuti. Sjevnula je kontra Belgije, koju sjajnim pogotkom kruniše De Bruyne.

Brazil se vraća tek u 76. minuti preko rezerviste Augusta, ali do kraja ne uspijeva doći do izjednačenja, iako je imao tri velike šanse.

Tako ponovo završava takmičenje u četvrtfinalu, baš kao na turnirima 2006. i 2010. godine.

Belgiji je pak ovo prvi plasman među četiri najbolje selekcije još od 1986. godine, a u polufinalu je čeka Francuska, koja je danas u prvom četvrtfinalnom duelu također s 0:2 bila bolja od Urugvaja.