U meču 26. kola druge austrijske lige, Liefering je na svom terenu savladao Horn rezultatom 3:1, a ponovo je briljirao naš mladi reprezentativac Smail Prevljak.

Prevljak je već u prvoj minuti bio u velikoj šansi, ali nije se najbolje snašao pred golom gostiju.

Ipak, naš mladi Zmaj je u 33. minuti postigao gol za vodstvo Lieferinga od 1:0.

U 75. minuti Joao Pedro udvostručio je prednost, a gosti su smanjili na 2:1 preko Casanove desetak minuta prije kraja utakmice.

Konačnih 3:1 za domaće postavio je večeras sjajni Prevljak u posljednjim trenucima meča. Prevljak je nanizao nekoliko fudbalera Horna i iz drugog pokušaja lijevom nogom postigao svoj drugi gol na utakmici.

Ovo je našem mladom reprezentativcu bio 12. gol u 13 nastupu ove sezone.

Smail Prevljak odigrao je svih 90 minuta za Liefering, koji je prvoplasirani sa 51 osvojenim bodom.

Spomenimo i da je večerašnji meč pratio bivši trener Vedada Ibiševića i Sejada Salihovića u Hoffenheimu, Ralf Rangnick koji je sportski direktor RB Leipziga.

Podsjetimo, Prevljak trenutno igra na posudbi u Lieferingu, a ugovorom je vezan za RB Leipzig.