U susretu trećeg pretkola UEFA Europa lige, fubaleri Sarajevao savladali su u Atini grčki Atromitos rezultatom 3:1 i plasirali se u play – off.

U prvom susretu koji je odigran u Sarajevu, Atromitos je pobijedio sa 2:1 da bi naš predstavnik ostvario trijumf u Atini identičnim rezultatom.

Sarajevo je povelo golom mladog bh. reprezentativca Harisa Duljevića 24. minuti, a Nemanja Bilbija je udvostručio prednost u 82. minuti.

Atromitos je pet minuta kasnije preko Tavlaridisa smanjio na 2:1 te je susret otišao u produžetke.

Nemanja Bilbija je postigao gol za 3:1 u 105. minuti i osigurao svom timu prolazak u narednu fazu takmičenja.

Naš mladi reprezentativac Haris Duljević odigrao je cijeli susret u ekipi Sarajeva kao i bh. juniorski reprezentativac Samir Radovac.

Sarajevo je jedini preostali bosanskohercegovački predstavnik u Europa ligi i sutra će saznati svog protivnika u play – offu.