Sturm je večeras u Grazu u derbi utakmici devetog kola austrijske Bundeslige deklasirao Salzburg sa čak 5:0.

Jusuf Gazibegović (24) je igrao do 86. minute. Od Sofascore je ocijenjen sa 8.1.

Amar Dedić (22) je igrao do 57. minute za Salzburg, a onda je izašao zbog povrede.

Još uvijek nije poznato o kakvoj se povredi radi i da li će naš desni bek biti na raspolaganju selektoru Barbarezu za naredne utakmice.

Inače, u večerašnjem derbiju briljirao je Mika Biereth sa tri gola.

Napadač Sturma, koji može igrati za BiH jer mu je majka rođena u Sarajevu, je pogađao u 30., 51. i 60. minuti. Biereth je trenutno prvi strijelac lige sa sedam golova.

Preostale pogotke za Sturm postigli su Yalcouye u 15. i Aiwu u 76. minuti utakmice.

Novi U21 reprezentativac BiH Arjan Malić (19) zamijenio je Gazibegovića u Sturmu u 86. minuti.

Sturm je lider na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

Ekipa Salzburga je peta sa 13 bodova uz dvije utakmice manje.