U subotu u 18 sati u Bukurušetu će biti obavljen žrijeb konačnih grupa na Euru 2020.
Bosna i Hercegovina ukoliko se kroz baraž domogne Eura 2020 sigurno će biti u grupi E sa Španijom, a mogući protivnici su joj još Francuska, Poljska, Švicarska, Hrvatska, Portugal, Turska, Austrija, Švedska i Češka.
BiH 26. marta igra polufinalni susret protiv Sjeverne Irske u Zenici, a ako pobijedimo – onda ćemo 31. marta u Zenici igrati protiv Irske ili Slovačke za plasman na EURO 2020.
Dirigovanim žrijebom odlučeno je da BiH ne može igrati protiv Kosova.
Grupe EURO 2020
Grupa E (Utakmice se igraju u Bilbaou i Dablinu):
Španija
Francuska/Poljska/Švicarska/Hrvatska
Portugal/Turska/Austrija/Švedska/Češka
Pobjednik baraža B (BiH, S. Irska, Irska, Slovačka)
Grupa A (Utakmice se igraju u Rimu i Bakuu):
Italija
Francuska/Poljska/Švicarska/Hrvatska
Portugal/Turska/Austrija/Švedska/Češka
Finska/Vels
Grupa B (Utakmice se igraju u St. Petersburbu i Kopenhagenu):
Belgija
Rusija
Danska
Finska/Vels
Grupa C (Utakmice se igraju u Amsterdamu i Bukureštu):
Ukrajina
Holandija
Portugal/Turska/Austrija/Švedska/Češka
Pobjednik baraža A (Island, Bugarska, Mađarska i Rumunija) ili D (Gruzija, S. Makedonija, Kosovo i Bjelorusija)
Grupa D (Utakmice se igraju u Londonu i Glasgovu):
Engleska
Francuska/Poljska/Švicarska/Hrvatska
Portugal/Turska/Austrija/Švedska/Češka
Pobjednik baraža C (Škotska, Norveška, Srbija i Izrael)
Grupa F (Utakmice se igraju u Minhenu i Budimpešti):
Njemačka
Francuska/Poljska/Švicarska/Hrvatska
Portugal/Turska/Austrija/Švedska/Češka
Pobjednik baraža A (Island, Bugarska, Mađarska i Rumunija) ili D (Gruzija, S. Makedonija, Kosovo i Bjelorusija)
Šeširi:
Šešir 1: Belgija, Italija, Engleska, Njemačka, Španija i Ukrajina
Šešir 2: Francuska, Poljska, Švicarska, Hrvatska, Holandija i Rusija
Šešir 3: Portugal, Turska, Danska, Austrija, Švedska i Češka
Šešir 4: Vels, Finska, pobjednik baraža A (Island, Bugarska, Mađarska i Rumunija), pobjednik baraža B (BiH, Slovačka, Irska, S. Irska), pobjednik baraža C (Škotska, Norveška, Srbija i Izrael), pobjednik baraža D (Gruzija, S. Makedonija, Kosovo i Bjelorusija)
(Reprezentacija.ba)