Selekcija Austrije, koja će biti protivnik našoj reprezentaciji u Ligi nacija, večeras je u Klagenfurtu pobijedila Njemačku rezultatom 2:1.

Njemačka je prva stigla do vodstva.

Nakon pogreške domaćeg golmana, Ozil je pogodio za 0:1.

Ipak, u nastavku Austrijanci su zaigrali puno bolje i došli do preokreta.

Prvo je Hinteregger izjednačio na 1:1, da bi Schopf u 70. minuti postavio konačnih 2:1.

Za Austriju su igrali: Siebenhandl, Lainer, Dragović, Prodl, Hinteregger, Alaba, Baumgartlinger, Grillitsch, Scoph, Žulj i Arnautović. Priliku u nastavku su dobili Bauer, Ilsanker, Burgstaller.

Franco Foda, koji je u oktobru 2017. godine preuzeo Austriju, sa ovom selekcijom je odigrao pet prijateljskih utakmica i ostvario svih pet pobjeda.

Austrija je pod vodstvom njemačkog stručnjaka savladala Urugvaj (2:1), Sloveniju (3:0), Luksemburg (4:0), Rusiju (1:0) te  večeras Njemačku (2:1).