Četiri bh. reprezentativca nastupila su u susretima grupe H Europa Lige

Ekipa Brage je u okviru četvrtog kola grupe H Europa lige na svom terenu savladala turski Konyaspor rezultatom 3:1.

Gosti su poveli preko Rangelova u 30. minuti nakon asistencije bh. internacionalca Denija Miloševića.

Ipak, Braga je golovima Velasqueza u 30. , Eduarda u 45. i Horte u 96. minuti  stigla do preokreta i pobjede od 3:1.

Deni Milošević je odigrao svih 90 minuta za Konyu, Amir Hadžiahmetović je zamijenjen u 46. minuti, dok je Riad Bajić ušao u igru u 76. minuti.

U drugoj utakmici grupe H, Gent je na svom terenu izgubio od Shaktara sa 3:5.

Bh. reprezentativac Danijel Milićević odigrao je kompletan meč za Gent i postigao gol u 89. minuti za konačnih 3:5.

Shakhtar je trenutno prvoplasirani sa 12 bodova, Braga ima pet, Gent četiri, a Konyaspor bod.