PAOK našeg Gojka Cimirota nije se uspio plasirati u četvrto pretkolo kvalifikacija za Ligu Šampiona

U revanš meču trećeg pretkola kvalifikacija za Ligu Šampiona, Ajax je u gostima savladao PAOK sa 2:1 i plasirao se u narednu fazu.

Prva utakmica odigrana u Amsterdamu završena je 1:1, pa je Ajax ukupnim rezultatom 3:2 izborio nastup u četvrtom pretkolu.

PAOK je prvi došao u vodstvo, kada je Athanasiadis u četvrtoj minuti pogodio za 1:0.

Domaći su u prvom poluvremenu imali nekoliko fantastični prilika da udvostruč prednost, ali nisu uspjeli savladali Cillessena.

Kazna za promašaje stigla je u 45. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za Ajax, a siguran realizator bio je Klassen.

Isti igrač je u 88. minuti postigao pogodak za trijumf Ajaxa od 1:2 i prolaz u play off.

Bh. reprezentativac Gojko Cimirot je odigrao veoma dobrih 90 minuta za PAOK i još jednom bio ponajbolji pojedinac svoje ekipe.