Višća ruši rekorde

Bh. reprezentativac Edin Višća igra odličnu sezonu u Super ligi Turske gdje je sinoć za svega pet minuta postigao dva gola turskom velikanu Fenerbahceu.

Basaksehir je ostvario pobjedu nad Fenerbahceom rezultatom 2:1, a oba gola za domaće postigao je Višća i to u 60. i 65. minuti meča.

Ovim porazom momčad Fenera je skoro izgubila sve šanse za osvajanjem titule prvaka, a Višća je svojim golovima ušao u historiju Basaksehira.

Naš reprezentativac je sa pomenuta dva gola postigao ukupno 16 golova ove sezone u Super ligi Turske, te je tako postao igrač Basaksehira sa najviše postignutih golova u jednoj sezoni u historiji kluba.

Do sada je taj rekord držao Kamerunac Pierre Webo sa 15 postignutih golova.

Višća je prema izboru Reprezentacija.ba portala i BiH Scout mreže izabran za najboljeg igrača BiH za 2015. godinu.