Borac je sinoć remizirao sa favoriziranim Panathinaikosom 1:1. Aktuelni prvak BiH odigrao je jako kvalitetan meč, ali su navijači Borca podbacili.

Iako je meč bio historijski iz više aspektata za Borac, tribine stadiona su ostale polupune ili poluprazne.

Zabilježena je posjeta od 4.208 gledalaca, a kapacitet gradskog stadiona u Banjaluci je nešto više od 10.000 sjedećih mjesta.

Kiša je padala prije i za vrijeme utakmice, ali to ne smije biti alibi za navijače. Pogotovo jer je Borac pripremio i kabanice za sve posjetioce. Cijene ulaznica su bile 30, 40 i 50 KM.

Borac ne briljira po posjeti ni u Premijer ligi BiH. Po posjeti su četvrti u ligi sa prosjekom od 2.225 gledalaca.

Prvi je Željezničar sa 11.700, drugo Sarajevo sa 10.020, a treći je Velež sa 2.975 gledalaca po meču.

Podsjetimo, Panathinaikos je poveo u 12. minuti golom Bakasetasa. Borac je do poravnanja stigao u 49. minuti preko Despotovića.

Borac u drugom kolu gostuje kiparskom APOEL-u, dok će Panathinaikos igrati protiv Chelsea.