U21 BiH je večeras na Grbavici u meču šestog kola grupe H kvalifikacija za EURO poražena od Austrije sa 0:2.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi favorizirani gosti u nastavku dva puta zatresli mrežu naše selekcije.

Oba gola zabio je Siedl u 56. i 77. minuti utakmice.

Za našu U21 selekciju večeras je debitovao talentovani veznjak njemačkog Leverkusena Kerim Alajbegović (16).

Kerim je prethodno za U19 BiH odigrao dva meča, a za U17 BiH je nastupio 17 puta i postigao šest pogodaka.

Osim Alajbegovića, za naš mladi tim debitovali su i Amar Ibrišimović (17) iz Wolfsburga, Stefan Marčetić (17) iz Borca, Senad Mustafić (18) iz Sturma, Niko Kovač (19) iz Leccea, Anes Čardaklija (19) iz švedskog GAIS-a te Muamer Hamzić (19) iz Sarajeva. Svi nabrojani će i u narednom ciklusu imati pravo nastupa za U21 BiH.

Za BiH su igrali:

Damjanović, Čelik, Čardaklija, Šušić, Mehmedović, Ibrišimović, Kovač, Mustafić, Kulašin, Šakota i Kahvić.

Priliku sa klupe su dobili Ramić, Bristrić, Alajbegović, Marčetić i Hamzić.

Za Austriju su igrali: Polster, Osvald, Estrada, Baidoo, Bockle, Sattlberger, Braunoder, Veratsching, Seidl, Ballo i Adewumi.

BiH je trenutno četvrta na tabeli sa tri boda i bez šansi je da se plasira na EURO.

Austrijanci su drugoplasirani sa 11 bodova.

Mladi Zmajevi će 10. septembra gostovati Francuskoj, dok će Austrija igrati protiv Slovenije.