Fudbaleri Sarajeva plasirali su se drugo pretkolo kvalfi. za Konf. ligu nakon što su večeras poslije boljeg izvođenja izbacili kazahstanski Aktobe ukupnim rezultatom 7:6.

Sarajevo je u prvoj utakmici u Kazahstanu slavilo sa 1:0, ali je večeras u revanšu na Koševu pred oko 22.000 navijača poraženo u regularnih 90 minuta igre od Aktobea rezultatom 1:2. Uslijedili su produžeci uz kojima su oba tima zabila po gol, pa penali nakon kojih se radovao bh. predstavnik.

Ekipa Sarajeva je u drugoj minuti imala veliku šansu, ali Čataković je pogodio stativu.

Kyeremeh je u 35. minuti izašao sam ispred golmana gostiju, međutim Shatskiy je odbranio njegov šut.

Dvije minute kasnije Guliashvilli je oboren u kaznenom prostoru Aktobea, svi su očekivali da će biti dosuđen penal, ali glavni arbitar iz Turske se nije oglasio.

Gosti su poveli u 41. minuti iz prve prave šanse, a strijelac gola je bio Umaev.

Sarajevu je u trećoj minuti sudijske nadoknade poništen gol zbog ofsajda.

Momčad Sarajeva je izjednačila u 57. minuti. Guliashvilli je zabio sjajan gol za erupciju oduševljenja navijača Bordo tima.

Gosti su u 75. minuti ponovo stigli do prednosti, a strijelac je bio Tanzarikov.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa su uslijedili produžeci.

Već u 93. minuti Aktobe zabija treći gol, a mrežu Rockova zatresao je Jairo.

Sarajevo je smanjilo na 2:3 u 96. minuti preko Oliveire.

Ekipa Sarajeva je drugi produžetak igrala sa igračem manje jer je Đuričković morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

U drugom produžetku golova nije bilo, a poslije penala radovala se momčad Sarajeva sa 4:3 i prošla dalje.

Sigurni sa bijele tačke za Sarajevo bili su Mehmedović, Oliveira, Julardžija i Duraković, dok je golman Sarajeva Rockov odbranio dva penala.

Sarajevo će u drugom pretkolu igrati protiv slovačke Trnave. Prva utakmica na programu je 25. jula na Koševu. Revanš se igra sedam dana kasnije u Slovačkoj.

Za Sarajevo su igrali:

Rockov, Čelik, Đuričković, Soldo, Jović, Beganović, Bubanja, Đorđević, Guliashvili, Čataković i Kyeremeh.

Priliku sa klupe su dobili Anđušić, Mehmedović, Oliveira, Duraković, Unušić i Julardžija.