Velež je večeras na Grbavici u prvom meču prvog pretkola kvalif. za Konf. ligu odigrao 1:1 protiv andorske ekipe Inter Escaldes.

Ekipa Intera je povela u 34. minuti, a strijelac gola je bio Lopez Elo.

Rođeni su u prvom poluvremenu imali dvije dobre šanse preko Pršeša, ali fudbaler Veleža nije uspio zabiti gol.

Momčad Intera je osim gola stvorila i tri prilike u prvih 45 minuta igre.

Velež je u 54. minuti mogao poravnati, ali Šturm je pogodio stativu. Šest minuta kasnije Haskić je povučen u kaznenom prostoru gostiju, međutim glavni arbitar nije dosudio penal.

Ipak, Rođeni su izjednačili u 64. minuti kada je Brazilac Elzio Lohan pogodio za 1:1.

Stativa je u 67. minuti spasila Velež, a Haskić je u 71. minuti propustio veliku šansu za Mostarce.

Jevtović je u 92. minuti imao novu priliku za Velež, ali golman Intera je odbranio i izbacio loptu u korner.