Selekcija Španije je poslije velike drame i produžetaka u meču četvrtfinala EURO 2024 pobijedila Njemačku u Stuttgartu sa 2:1 i plasirala se u polufinale.

Španija je od prve minute zaigrala bolje, ali u prvih 45 minuta igre golova nije bilo.

Ipak, Španci su poveli početkom drugog poluvremena.

Igrala se 51. minuta kada je Olmo matirao Neuera nakon asistencije Yamala.

Fullkrug je u 77. minuti pogodio stativu gola Španije, a pet minuta kasnije Havertz je šutirao preko gola.

Njemačka je uspjela poravnati u 89. minuti golom Wirtza.

U prvom produžetku nije bilo golova, a na samom startu drugog produžetka lopta je pogodila u ruku španskog defanzivca Cucurellu, ali glavni arbitar Taylor iz Engleske nije dosudio penal.

I kada su svi očekivali kraj drugog produžetka i izvođenje penala uslijedio je pobjedonosni gol Španaca.

Merino je u 119. minuti pogodio poslije ubačaja Olme i odveo Španiju u polufinale.

Španija će u polufinalu igrati protiv Francuske.

Španija: Simon, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Ruiz, Rodri, Pedri, Yamal, Morata i Williams.

Još su igrali Olmo, Fernandez, Torres, Merino, Oyarzabal i Joselu.

Njemačka: Neuer, Kimmich, Rudiger, Tah, Raum, Can, Kroos, Musiala, Gundogan, Sane i Havertz.