Turska je u Dortmundu u sjajnoj utakmici prvog kola grupe F Europskog prvenstva pobijedila Gruziju rezultatom 3:1.

Ayhan je u 10. minuti mogao dovesti Tursku u prednost, ali njegov udarac je zaustavila stativa.

Selekcija Turske je povela u 25. minuti fantastičim golom Muldura.

Dvije minute kasnije Yildiz je zabio novi pogodak za Tursku, ali je gol poništen nakon VAR intervencije zbog ofsajd pozicije.

Gruzijci su u 32. minuti stigli do poravnanja, a strijelac gola bio je Mikautadze.

Turci su u 65. minuti ponovo poveli. Arda Guler je postigao spektakularan gol za 2:1.

Kochorashvili je u 70. minuti sve uradio majstorski, ali je pogodio prečku. Gruzija je u 96. minuti imala još jednu veliku šansu, međutim stativa je spasila Tursku.

Konačnih 3:1 postavlja Akturkoglu u 97. minuti.

Reprezentacija Turske je u današnjem duelu imala 22 udarca, dok su Gruzijci uputili 15 šuteva.

Turska: Gunok, Muldur, Akaydin, Bardakci, Kadioglu, Ayhan, Calhanoglu, Guler, Kokcu, Yildiz i Yilmaz.

Igrali su još Yazici, Demiral, Celik, Akturkoglu i Ozcan.

Gruzija: Mamardashvil, Kakabadze, Kvirkvelia, Kashia, Dvali, Tsitaishvili, Kochorashvili, Mekvabishvili, Chakvetadze, Mikautadze i Kvaratskhelia.

Igrali su još Davitashvili, Lochoshvili, Zivzivadze i Altunashvili.

Turska će u drugom kolu igrati protiv Portugala, dok će Gruzijci odmjeriti snage sa Češkom.