Sarajevo i Borac su večeras u derbi meču 27. kola PL BiH na stadionu “Asim Ferhatović Hase” odigrali 1:1.

Gosti su u 12. minuti imali veliku šansu kada je Hrelja izašao sam ispred golmana Ilieva, ali njegov udarac odlazi iznad gola.

Sarajevo je u 22. minuti moglo povesti, međutim Kyeremeh iz izgledne situacije šutira pored gola.

Tri minute kasnije Čataković je savladao golmana Borca, ali Jokić je izbacio loptu sa gol linije i spasio svoj tim.

Borac je poveo u 43. minuti. Sjajni Vuković je šutirao, lopta zakačila Aničića, prevarila golmana Ilieva i završila u mreži.

Zanimljivo da je glavni arbitar Mirza Kazlagić u prvom poluvremenu dosudio 17 prekršaja igračima Sarajeva, a fudbalerima Borca šest.

Domaći su do poravnanja stigli u 50. minuti. Julardžija je sjajno šutirao sa 20-ak metara, lopta pogodila gostujućeg defanzivca Ćelića i završila u golu nemoćnog Miloševića.

Do kraja utakmice je bilo šansi na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.

Sudija Kazlagić je večeras pokazao pet žutih kartona Sarajevu, a četiri igračima Borca. Sarajevu je dosudio čak 33 faula, a Borcu samo 11.

Borac je prvi sa 63 boda te ima pet bodova više od drugog Zrinjskog. Sarajevo je četvrto sa 42 boda.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Zrinjskom, a Borac na svom terenu igra protiv Posušja.