BiH i Ukrajina večeras od 20,45 sati na stadionu Bilino Polje u Zenici igraju polufinale baraža za EURO 2024.

Selektori oba tima su odabrali startne postave.

Za BiH igraju:

Šehić, Gazibegović, Kolašinac, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Dedić, Cimirot, Krunić, Hajradinović, Džeko i Demirović.

BiH će igrati u formaciji 3-5-2.

Priliku sa klupe čekat će Vasilj, Pirić, Ćivić, Kovačević, Mujakić, Bašić, Huseinbašić, Pjanić, Rahmanović, Varešanović, Tabaković i Prevljak.

Za Ukrajinu igraju:

Lunin, Konoplia, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko, Brazhko, Zinchenko, Zubkov, Mudryk, Sudakov i Dovbyk.

Meč će suditi Felix Zwayer iz Njemačke.

Utakmicu direktno prenosi BHRT 1.

Utakmica u Zenici je počela!

2. minuta: Brazhko je žestoko faulirao Hajradinovića i dobio upozorenje sudije Zwayera.

4. minuta: Hajradinović je izveo slobodan udarac, ali bez opasnosti za goste iz Ukrajine.

5. minuta: Dobar napad naše selekcije, međutim Gazibegović je zaustavljen i bt će lopta za golmana gostiju Lunina.

7. minuta: Mudryk je faulirao Džeku. Naša selekcija će imati slobodan udarac. Krunić je ubacio, a udarac Hadžikadunića ide pored gola.

9. minuta: Kolašinac je zaradio žuti karton i bit će slobodan udarac za goste. Sudakov je šutirao preko gola Šehića.

11. minuta: Cimirot je ubacio, ali Lunin hvata loptu.

15. minuta: Sjajan dribling Demirovića, krenuo je golmanu Luninu, a onda je Matviyenko faulirao i zaradio žuti karton. Bit će slobodan udarac za BiH.

16. minuta: Hajradinović je izveo slobodnjak, ali lopta je preletjela sve igrače i završila u autu za goste.

18. minuta: Mudryk je ubacio, a Šehić sigurno uhvatio loptu. U nastavku akcije Džeko je izborio faul.

20. minuta: Opasan napad gostiju, ali naši defanzivci su dobro intervenisali.

24. minuta: Bit će slobodan udarac za Ukrajince. Mudryk je ubacio, ali Hadžikadunić izbacuje loptu u korner. Bit će prvi korner na utakmici i to za goste.

25. minuta: Opasno je bilo nakon kornera Ukrajinaca, ali je na kraju dosuđen ofsajd Zinchenku.

26. minuta: Gazibegović je dobio žuti karton zbog simuliranja, iako se na ponovljenom snimku vidi da je Jusuf zaista dobio udarac gostujućeg fudbalera.

30. minuta: Hajradinović je napravio prekršaj i bit će slobodan udarac za Ukrajinu. Demirović je interevnisao i izbacio loptu iz našeg kaznenog prostora.

32. minuta: Dobar napad Ukrajine, ali je Ahmedhodžić u posljednji trenutak intervenisao.

33. minuta: Krunić je izborio prekršaj na sredini terena, ali bez opasnosti po gostujući gol.

34. minuta: Demirović se sjajno zagradio i izborio novi prekršaj za naš tim. Hajradinović je ubacio, a na kraju će biti novi aut za BiH.

36. minuta: Opasan napad BiH i na kraju će biti prvi korner za naš tim. Hajradinović je centrirao, Ahmedhodžić glavom šutirao, ali Konoplya je izbacio loptu iz kaznenog prostora.

38. minuta: Velika šansa za BiH! Kolašinac je odlično prošao, zatim je Demirović sjajno asistirao Džeki, ali kapiten Zmajeva je šutirao preko gola. Čini se da mu je Kolašinac malo zasmetao u završnici akcije.

41. minuta: Mudryk je bio u prodoru, šutirao, ali njegov udarac je izblokiran.

42. minuta: Ahmedhodžić se sada ubacio u napad, ali nije baš najbolje primio loptu Džeke koja je bila malo jača.

44. minuta: Džeko je uposlio Dedića, a udarac našeg desnog beka odlazi pored gola.

45. minuta: Krunić je faulirao Mudryka, ali srećom nije zaradio žuti karton.

Kraj prvog poluvremena u Zenici, BiH – Ukrajina 0:0.

Počinje drugo poluvrijeme.

48. minuta: Mudryk je bio u izglednoj situaciji, ali Hadžikadunić interveniše i izbacuje loptu u korner.

50. minuta: Srećom, nije bilo opasnosti po Šehića nakon kornera gostiju.

52. minuta: Još jedan opasan napad gostiju, ali ponovo Hadžikadunić izbacuje loptu u korner. Mudryk je centrirao, a Šehić uhvatio loptu.

56. minuta: Bit će korner za BiH.

57. minuta: BiH vodi sa 1:0! Dedić je ubacio, a čini se da je lopta zakačila Matviyenka i završila u mreži.

60. minuta: Demirović je izborio faul.

63. minuta: Mudryk je šutirao, ali brani Šehić.

65. minuta: Sudija Zwayer je svirao faul u napadu Dovbyku i lopta će biti za BiH.

67. minuta: Nažalost, Amar Dedić zbog povrede napušta igru, a u igru ulazi Eldar Ćivić.

69. minuta: Mudryk ubacuje, ali Šehić je ponovo siguran.

73. minuta: Opasan napad Ukrajinaca, međutim naši reprezentaticci su se dobro odbranili.

75. minuta: Zubkov i Zinchenko izlaze u gostujućem timu, a ulaze Malinovsky i Hutsuliak.

77. minuta: Napad ukrajine po desnoj stranici, ali je Kolašinac fantastično zaustavio gostujućeg igrača, izborio aut za naš tim i dobio ovacije navijača u Zenici.

77. minuta: Nezgodan udarac Mudryka, ali brani Šehić.

80. minuta: Ahmedhodžić je dobio žuti karton jer je ušao na teren bez dozvole sudije. Prethodno je morao izaći sa terena jer se žalio na povredu. Bit će slobodan udarac za goste.

80. minuta: Dovbyk je visoko podigao nogu i faulirao Krunića. Brashko napušta teren, a ulazi Yaremchuk.

82. minuta: Adnan Kovačević mijenja Anela Ahmedhodžića, a Miralem Pjanić ulazi umjesto Harisa Hajradinovića.

82. minuta: Pjanić je fantastično uposlio Demirovića, ali njegov udarac brani Lunin.

85. minuta: BiH – Ukrajina 1:1. Yaremchuk je poranvao rezultat.

87. minuta: BiH – Ukrajina 1:2. Dovbyk je matirao Šehića.

Igrat će se još osam minuta.

91. minuta: Yaremchuk je faulirao Kolašinca i zaradio žuti karton.

92. minuta: Rahmanović je zamijenio Krunića.

94. minuta: Kovačević je faulirao Mudryka i zaradio žuti karton. Mudryk je šutirao iz slobodnjaka, ali lopta ide pored gola.

96. minuta: Rahmanović je dobio žuti karton.

Kraj utakmice u Zenici: BiH – Ukrajina 1:2. Ukrajinci idu u finale baraža i igrat će protiv Islanda.