Fudbaleri bečkog Rapida brzo su se oporavili nakon debakla u Europa Ligi i danas ostvarili veoma važnu ligašku pobjedu nad Grodigom, te tako ostali u borbi za titulu prvaka Austrije.

Današnji meč između domaćeg Rapida i Grodiga bio je izuzetno uzbudljiv, a završen je pobjedom domaćih od 3:2.

Poveli su gosti sa 0:1 već u sedmoj minuti susreta, ali je Jelić poravnao na 1:1 do kraja prvog poluvremena. U nastavku su gosti ponovo poveli, ali je Rapid preko Schwaaba i Jelića stigao do preokreta i pobjede.

Naš reprezentativac Srđan Grahovac je igrao do 77. minute kada je umjesto njega ušao Schwaab, strijelac gola za tadašnjih 2:2.

Rapid je nakon utakmice zauzeo prvo mjesto sa 46 osvojenih bodova. Bod manje, ali i utakmicu manje ima ekipa Salzburga.