Semir Telalović (24) već dvije utakmice zaredom igrao je od prve minute za Blackburn u engleskom Championshipu.

Napadač sa njemačkim pasošem koji je do prošle godine igrao u nižim rangovima fudbala u Njemačkoj, od januara je u Blackburnu, gdje je prvi put dobio značajnije minute.

I u današnjem, a i prošlom kolu, odigrao je nešto više od sat vremena za Blackburn koji je prvo poražen od Hulla 3:2, a danas remizirao sa Rotherhamom 2:2.

Nije se proslavio sa ocjenom, jer je iz jedinog šuta promašio dobru šansu. Dva puta mu je šut blokiran, a jednom je imao i ključno dodavanje.

Trener Blackburna je Jon Dahl Tomasson koji je i u Malmeu vjerovao Bosancima – gdje su igrali Ahmedhodžić, Hadžikadunić, Nalić…

Begović u borbi za opstanak

Blackburn se bori da ne upadne u opasnu zonu ispadanja, u kojoj se već nalazi QPR Asmira Begovića.

Današnji novi poraz od Cardifa 1:2 na svom terenu nikako nije pomogao.

Iako je primio dva gola Begović je bio među najbolja tri pojedinca QPR-a po ocjeni Sofascore. Imao je tri odbrane.