Cesena u derbiju kola savladala prvoplasirani Cagliari

U meču 28. kola druge italijanske lige, fudbaleri Cesene pobijedili su na svom terenu momčad Cagliarija rezultatom 2:0, a bh. reprezentativac Milan Đurić postigao je šesti gol ove sezone za Cesenu.

Gosti su mogli povesti u 35. minuti, ali Giannetti nije iskoristio jedanaesterac.

Kazna za promašeni penal stigla je u 57. minuti, kada je Sensi pogodio za vodstvo Cesene od 1:0.

Ekipa Caglijarija je posljednjih dvadesetak minuta igrača sa igračem manje zbog isključenja Murrua, da bi konačnih 2:0. za domaće postavio naš Milan Đurić u 79. minuti.

Rosseti je sjajno centrirao, a Đurić glavom postigao svoj šesti gol ove sezone za Cesenu.

Milan je počeo susret od prve minute i igrao do 82. minute za Cesenu, koja je trenutno na četvrtom mjestu sa 46 bodova, dok Cagliari zauzima prvo mjesto sa 61 bodom.