GOŠK je danas u Gabeli u duelu 18. kola PL BiH pobijedio Željezničar rezultatom 1:0.

Zanimljivo da je Želji ovo bio deveti gostujući poraz ove sezone u isto toliko odigranih utakmica. Tim sa Grbavice je u tekućoj sezoni izgubio čak 11 mečeva.

Domaći su u prvih desetak minuta imali dvije velike šanse, ali Skorup i Čajić nisu uspjeli zatresti mrežu golmana Muftića.

Gosti iz Sarajeva su od 34. minute igrali sa igračem manje jer je Galić dobio direktan crveni karton.

Željezničar je najbolju šansu u prvom poluvremenu imao u 38. minuti kada je Mekić nije savladao Bobića iz veoma dobre situacije.

Plavi su u 71. minuti mogli povesti, međutim Bobić je odbranio udarac Krpića.

GOŠK je do velike pobjede stigao u 88. minuti golom Hasukića.

Ekipa GOŠK-a je sada osma sa 20 bodova, dok je Željezničar tek na 10. mjestu sa 19 osvojenih bodova.

Plavi imaju samo bod više od Igmana koji se nalazi na mjestu koje vodi u niži rang.