Al-Sharjah je u okviru 3. kola Azijske Lige Šampiona pobijedio uzbekistanski Nasaf sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Caio u petoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Miralem Pjanić je odigrao cijeli susret, a prema analizi portala SofaScore ocijenjen je sa 7.3.

Pjaniću je ovo bio deseti nastup ove sezone. Sakupio je pet asistencija.

Zanimljivo da se utakmica igrala 116 minuta. Prvo poluvrijeme se igralo 55, a drugo 61 minutu. Hassan iz redova Sharjaha je u 93. minuti dobio crveni karton, a gosti su u 104. minuti promašili penal.

Al-Sharjah je stigao do sedmog boda u Ligi Šampiona. Nakon tri kola prvi su na tabeli sa bodom više od Nasafa.

Treći je Al-Sadd sa jednim, a posljednji Al-Faisaly je bez bodova.

U nokaut fazu Lige Šampiona ići će prvoplasirani tim iz grupe.

Al-Sharjah narednu utakmicu igra u okviru prvenstva UEA, 28. ovog mjesta protiv Bani Yasa. Pjanićev tim je peti na tabeli nakon pet odigranih kola.