BiH i Portugal večeras od 20,45 sati u Zenici igraju utakmicu osmog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024.

Selektor Zmajeva Savo Milošević odlučio za formaciju 4-2-3-1 i sljedećih 11 igrača:

Za BiH od prve minute igraju: Šehić, Dedić, Barišić, Hadžikadunić, Kolašinac, Pjanić, Cimirot, Rahmanović, Demirović, Stevanović i Džeko.

Za Portugal igraju:

Diogo Costa, Dalot, Ruben Dias, Goncalo Inacio, Joao Cancelo, Otavio, Danilo, Bruno Fernandes, Rafael Leao, Joao Felix, Ronaldo.

Na stadionu Bilino polje nalazi se oko 15.000 navijača.

BiH je nakon sedam odigranih kola četvrta u grupi sa devet bodova, dok je Portugal prvi sa maksimalnih 21.

Meč iz Zenice direktno prenosi BHT1.

4. minuta: Portugal vodi sa 1:0. Siguran sa penala bio je Ronaldo. Prethodno je lopta u ruku pogodila Barišića.

18. minuta: Bruno Fernandes je propustio veliku šansu za svoj tim. Njegov udarac sa deset metara odlazi pored našeg gola.

21. Portugal vodi sa 2:0. Na asistenciju Felixa pogađa Ronaldo. Prvobitno je gol poništen zbog ofsajda, ali nakon VAR-a gol je priznat.

25. minuta: Bruno Fernandes pogađa mrežu Šehića.

32. minuta: Cancelo natrčava na odbijenu loptu i postiže četvrti gol za Portugalce.

41. minuta: Joao Felix postiže gol za 0:5!

Kraj prvog poluvremena!

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Hadžiahmetović i Gazibegović mijenjaju Rahmanovića i Demirovića.

66. minuta: Hamulić mijenja Stevanovića.

66. minuta: Ronaldo uz ovacije cijelog stadiona izlazi iz igre.

72. minuta: Gojković mijenja Barišića, a Vasilj povrijeđenog Šehića.