BiH večeras od 20,45 sati u Rejkjaviku gostuje Islandu u meču šestog kola grupe J kvalifikacija za EURO 2024.

Selektor Zmajeva Meho Kodro odlučio se za sljedećih 11 igrača:

Šehić, Miličević, Hadžikadunić, Kolašinac, Dedić, Gazibegović, Krunić, Hadžiahmetović, Tahirović, Džeko, Demirović.

Priliku sa klupe čekat će Vasilj, Pirić, Nalić, Menalo, Prevljak, Prcić, Ćivić, Kodro, Bilbija, Hamulić i Pjanić.

Island igra u sastavu: Runarsson, Hermannsson, Palsson, Finnsson, Sampsted, Gudmundsson, Traustason, Willumsson, Anderson, Oskarsson, Haraldsson.

Meč direktno prenosi BHT1.

Počela je utakmica u Rejkjaviku!

7. minuta: Od početka grmi pjesma naših navijača kojih je oko 300 u Rejkjaviku.

10. minuta: Brza kontra Zmajeva, ali ubačaj Gazibegovića ne dolazi do Džeke.

15. minuta: Anderson šutira sa 20 metara visoko preko našeg gola.

16. minuta: Gazibegović je gurnuo za Hadžiahmetovića koji preko gola Islanda.

19. minuta: Hadžiahmetović lijevom nogom šutira sa 25 metara, lopta ide pored gola.

21. minuta: Gazibegović šutira sa distance, Runarsson paradom izbacuje u korner.

29. minuta: Žuti karton za Hadžikadunića

41. minuta: Dobar napad Zmajeva, u završnici na odbijenu loptu natrčava Tahirović, šutira, a defanzivac Islanda blokira u korner.

43. minuta: Velika prilika za Zmajeve! Hadžiahmetović je dodao do Demirovića čiji udarac sa sedam metara blokiraju Islanđani u korner.

45. minuta: Poluvrijeme!

58. minuta: Bez opasnih napada u drugom dijelu.

61. minuta: Hadžiahmetović ubacuje, Džeko iz teške pozicije glavom šutira preko gola.

64. minuta: Velika prilika za Island! Andreson je skoro sam bio pred našim golom, ali na sreću šutira preko gola.

66. minuta: Kodro i Pjanić mijenjaju Demirovića i Hadžiahmetovića.

69. minuta: Traustason je zaradio žuti karton.

70. minuta: Velika šansa za Zmajeve! Pjanić sjajno iz prekida gura za Džeku koji nije uspio zahvatiti loptu pred golom Islanda.

72. minuta: Džeko hvata volej na 20 metara, sigurno hvata Runarsson.

78. minuta: Udarac Gazibegovića blokiran u korner.

80. minuta: Žuti karton za Miličevića.

81. minuta: Menalo i Bilbija mijenjaju Tahirovića i Gazibegovića.

83. minuta: Menalo iskosa šutira pored gola.

84. minuta: Dvije velike šanse za BiH! Dedić je izblokiran ispred gola, a potom je Bilbija bio usamljen i glavom šutira pored gola.

86. minuta: Džekin udarac ponovo brani Runarsson.

87. minuta: Ćivić mijenja Dedića.

89. minuta: Hadžikadunić nakon kornera šutira, Runarsson brani.

91. minuta: Island vodi sa 1:0. Strijelac je Finnbogason.

Tabelu, raspored i statistiku kvalifikacija za EURO 2024 pogledajte na linku ispod.