Borac je u prvom susretu petog kola Premijer lige ubjedljivo savladao Slogu Meridian rezultatom 5:0.

Banjalučani su bili apsolutni favoriti uoči meča i bez većih problema osvojili nova tri boda.

Domaći su poveli u 36. minuti.

Glavni sudija Admir Musić je dosudio penal za Borac, Makarić nije iskoristio najstrožiju kaznu, ali je iz drugog pokušaja zatresao mrežu Sloge za prednost svoje ekipe.

Interesantno da lopta pogodila u ruku gostujućeg igrača van 16 metara, ali je glavni arbitar procijenio da je spomenuta situacija za kazneni udarac.

Borac je u 49. minuti preko Čelića udvostručio prednost, da bi Fićović u 63. minuti pogodio za 3:0.

Vranješ je u 84. minuti postigo četvrti gol za Banjalučane, a konačnih 5:0 postavlja Lukić u 85. minuti.

Borac trenutno ima šest bodova uz dva susreta manje, dok je Sloga Meridian osvojila tri boda i ima utakmicu manje.

U narednom kolu Borac igra protiv Zvijezde, a Sloga će tražiti bodove protiv Posušja.

Tabelu, raspored i statistiku Premijer lige BiH pogledajte na linku ispod.