Hertha je u drugom kolu druge Bundeslige poražena prošlog vikenda na gostovanju u Dizeldorfu protiv ekipe Fortune, ali ovaj meč će ostati upamćen po jednoj posebnosti o kojoj danas pišu njemački mediji.

Naime trener Herthe Pal Darai u utakmici je priliku za igru dao čak trojici svojih sinova.

Marton Darai (21) je igrao od prve minute, a njegov stariji brat Palko Darai (24) ušao je u 29. minuti zbog povrede saigrača. Posljednjih desetak minuta igrao je i najmlađi Bence Darai (17).

Naš Smail Prevljak koji je ljetos pojačao Herthu ovu je utakmicu gledao sa klupe za rezerve.

Darai vodi Herthu još od 2015. godine, a za ovaj klub je igrao od 1997. do 2012. godine

za ovaj klub je od 1997. kada napušta rodnu Mađarsku pa sve do 2012. godine. Odigrao je ukupno 373 utakmice i smatraju ga legendom kluba.

Kalrsurher, čiji je pomoćni trener naš Zlatan Bajramović (43), pobjedom je otvorio novu sezonu u 2. Bundesligi.

Ekipa Karlsruhera je u okviru prvog kola 2. Bundeslige pobijedila u gostima Osnabruck sa 3:2.

Dva gola za Karlsruher zabio je Wanitzek, dok je jednom pogodio Burnić.

Strijelci za domaće bili su Engelhardt i Tesche.

Momčad Karlsruhera će u drugom kolu pred svojim navijačima ugostiti HSV.

Nikola Vasilj (27) branio je cijeli meč u gostujućem trijumfu St. Paulija.

St. Pauli je gostovao Kaiserslauternu te pobijedio rezulatom 2:1.

Saad i Hartel su pogađali za St. Pauli, a počasni gol za domaćina postigao je Ache.

U narednom kolu. St. Pauli će igrati protiv Fortune iz Dusseldorfa.