BiH i Luksemburg večeras od 20,45 sati u Zenici igraju meč četvrtog kola grupe J kvalifikacija za EURO.

Šehić, Barišić, Saničanin, Kolašinac, Dedić, Tahirović, Cimirot, Pjanić, Kodro, Stevanović i Džeko.

Moris, Mahmutović, Chanot, Olesen, Bohnert, Barreiro, Martins, Jans, Sinani, Curci i Borges Sanches.

Duel u Zenici sudit će Gal Leibovitz.

Meč direktno prenosi BHT1.

Utakmica u Zenici je počela!

3. minuta: Dedić je bio u dobrom prodoru, ali oprezni su bili u gostujućoj odbrani.

4. minuta: BiH – Luksemburg 0:1. Borges Sanches je pogodio nakon greške u našoj defanzivi.

11. minuta: Prvi korner za Luksemburg, ali bez opasnosti po naš gol.

13. minuta: Prvi korner za BiH. Pjanić je ubacio, a šut Kodre odlazi pored gola.

18. minuta: Velika šansa za BiH. Dedić je centrirao, Stevanović prebacio na drugu stranu, ali je Kodro pogodio stativu.

20. minuta: Golman Luksemburga brani udarac Džeke.

25. minuta: Drugi korner za BiH. Pjanić je centrirao, ali golman Moris hvata loptu bez problema.

27. minuta: Cimirot je ubacio sa lijeve strane, ali ponovo je siguran Moris.

28. minuta: Šehić je u posljednji trenutak interevenisao ispred Bohnerta.

37. minuta: Naši reprezentativci prilično bezidejno izgledaju u ovim trenucima.

41. minuta: Slobodan udarac za goste, ali bez opasnosti po naš gol.

Kraj poluvremena u Zenici: BiH – Luksemburg 0:1

Počinje drugo poluvrijeme. Naš selektor Faruk Hadžibegić napravio je dvije izmjene. U igri su Hamulić i Hadžiahmetović, a izašli su Kodro i Tahirović.

47. minuta: Barreiro je izašao sam na Šehića, ali naš golman je sjajno odbranio i spasio čist gol.

50. minuta: Hadžiahmetović je centrirao, a šut Stevanovića odlazi pored gola.

53. minuta: Džeko je pao u kaznenom prostoru, ali glavni sudija se nije oglasio.

54. minuta: Glavni sudija je dobio signal iz VAR sobe, pregledao je snimak i dosudio penal za BiH!

56. minuta: Hadžiahmetović je promašio sa bijele tačke. Loptu je poslao visoko preko gola.

63. minuta: Hamulić je sjajno prošao, ali ga faulirao Martins i zaradio žuti karton.

64. minuta: Pjanić je centrirao iz slobodnjaka, Hamulić je pogodio stativu, ali je svirana i ofsajd pozicija.

70. minuta: Menalo i Prevljak su na terenu, a izlaze Stevanović i Cimirot.

73. minut: Izblokiran je šut Prevljaka.

74. minuta: BiH – Portugal 0:2. Saničanin je pogriješio, Šehić izašo sa svog gola, a Sinani kaznio veliku grešku naše odbrane i zabio za goste.

90. minuta: Korner za BiH.

Igrat će se osam minuta sudijske nadoknade.

Kraj utakmice u Zenici: BiH – Luksemburg 0:2.