Portugal je večeras u Lisabonu u utakmici trećeg kola grupe J kvalifikacija savladao Bosnu i Hercegovinu rezultatom 3:0.

Naša selekcija je u 22. minuti mogla povesti preko Barišića. Debitant u timu Zmajeva je odlično centrirao sa desne strane, a golman domaćih Diogo Costa odbranio krajnjim naporom.

Minutu kasnije Cristiano Ronaldo je matirao Šehića, ali gol je opravdano poništen zbog ofsajda.

Igrala se 29. minuta kada su Zmajevi odigrali fantastičnu akciju, Cimirot je asistirao Džeki, a kapiten BiH iz izgledne situacije šutirao preko gola.

Portugalci su poveli u 44. minuti. Bruno Fernandes je majstorski uposlio Bernarda Silvu, a ovaj pogodio za 1:0.

Zmajevi su se u nastavku dobro držali sve do 77. minute, a onda je Bruno Fernandes glavom matirao Šehića i udvostručio prednost.

Domaći su u 88. minuti imali sjajnu šansu preko Jote, ali Šehić je fantastično odbranio.

Minutu kasnije Hamulić je bio u velikoj prilici, međutim golman Portugala je odlično interevnisao.

Bruno Fernandes je u 92. minuti postigao svoj drugi gol večeras i potvrdio trijumf Portugala.

Za BiH su igrali:

Šehić, Dedić, Barišić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac, Pjanić, Cimirot, Hadžiahmetović, Džeko i Stevanović.

Priliku u nastavku su dobili Tahirović, Hamulić, Varešanović, Gazibegović i Prcić.