Edin Džeko (36) ispraćen je aplauzima navijača Intera prilikom izlaska iz igre na utakmici Lige Šampiona protiv Porta.

Tvrdoj i teškoj utakmici sa ogromnim ulogom, punoj naboja i nervoze u kojoj je Inter na kraju slavio sa 1:0.

Iako Džeko nije imao golgetersku noć, njegov angažman uveliko je doprinio konačnoj pobjedi.

Edin je za Inter posebno bio bitan u zračnim duelima. Za 66 minuta osvojio ih je četiri od ukupno sedam. Njegov partner u napadu Lautaro Martinez u 90 minuta imao je samo jedan uspješan od ukupno tri.

Iako je Argentinac bio 30 minuta duže na terenu njihove ocjene su prema Sofascore identične – 6.6, a i statistika je slična. R

Razlika je osim u zračnim duelima najveća i u tome što Džeko nije imao nijedan šut na gol, dok je Martinez šutirao tri puta. Svaki put unutar 16 metara, ali bez opasnosti po gol protivnika.

Lukaku koji je zamijenio Džeku u 66. minuti postigao je jedini gol na utakmici u 86. minuti. Dobio je ocjenu 7.2.

Najveće ocjene u Interu dobili su odbrambeni igrači, što donekle pokazuje o kakvoj se utakmici radilo.

Vrlo važna pobjeda za Inter koji se nalazi u sjajnoj seriji. Od novembra imaju samo jedan poraz, onaj januarski od Empolija kući 0:1.