Inter našeg Edina Džeke (36) pobijedio je Porto rezultatom 1:0 prvom meču osmine finala Lige Šampiona.

Džeko je u večerašnjem duelu igrao do 57. minute, a umjesto njega na teren je ušao Romelu Lukaku.

Ekipa Intera je u 18. minuti imala dobru šansu, ali golman gostiju je odbranio šut Calhanogloua.

Pred sami kraj prvog poluvremena Grujić je mogao dovesti Porto u prednost, međutim Onana je bio siguran na golu Intera.

Bila je to nervozna noć za Džeku. Spomenimo da je u prvom poluvremenu došlo verbalnog sukoba između Onane i Edina Džeke.

Talijanski mediji pišu da je Onana bio ljut zbog toga što mu se Džeko ne nudi u napadu i ne može da mu izbija loptu, pa je došlo do čarki između njih dvojice. Situaciju je smirio Interov veznjak Calhanoglu.

Nervozan je bio naš kapiten i tokom izlaska iz igre, kada je vjerovatno stres usljed napete utakmice ispoljio kroz nekoliko, kako pišu Talijani, psovki na našem jeziku. Situaciju možete pogledati ovdje.

Ipak, najvažnije je da je Džeko dobio ovacije prilikom izlaska iz igre.

Gosti iz Portugala su u nastavku imali nekoliko odlišnih šansi, ali nisu uspjeli matirati Onanu

Porto je od 78. minute igrao bez isključenog Otavia, a Lukaku je u 86. minuti pogodio i donio veliki trijumf Interu

Revanš utakmica igra se za 14. marta u Portu kada ćemo saznati putnika u četvrtfinale.