Olimpija je u utakmici 23. kola slovenačkog šampionata pobijedila Goricu sa 4:3, a tri od četiri gola za domaće zabili su bh. fudbaleri.

U21 reprezentativac BiH Admir Bristrić (19) zabio je dva gola, jednom je pogađao bivši U21 reprezentativac Mario Kvesić (31), dok je strijelac gola za Olimpiju bio je Aldair.

Dvostruki strijelac za Goricu bio je Ahmetaj, a jednom je mrežu zatresao Kolobarić.

Bristriću, koji je u januaru ove godine stigao u Olimpiju iz Rijeke, bili su to prvi golovi u dresu novog kluba. Večeras je na terenu proveo svih 90 minuta.

Kvesiću je večerašnji gol bio osmi u sezoni i trenutno je prvi strijelac Olimpije.

Mario je igrao do 59. minute na večerašnjem susretu, a istu minutažu u pobjedničkom timu imao je i U21 reprezentativac BiH Anes Krdžalić (18).

Momčad Olimpije je trenutno lider u Sloveniji sa 54 boda i ima 13 bodova više od drugoplasirane ekipe Celjea.

Fudbaleri Gorice se nalaze na zadnjem mjestu sa 15 bodova.