Nekadašnji fudbaler Sarajeva i aktuelni trener Slaven Belupa Zoran Zekić ima ulogu gosta-komentatora na HRT-u tokom Mundijala u Kataru.

Zekić u petak pratio utakmice u kojima je postignut samo jedan gol, a to su bili dueli Švicarska – Kamerun (1:0), Južna Koreja – Urugvaj (0:0, dok je na poluvremenu duela Portugal – Gana rezultat glasio 0:0.

Večernji piše da je Zekić “zaspao” u esmiji uživo.

“Stoga je pod poluvremenom ove posljednje utakmice (Portugal – Gana) očigledno s voditeljem Robertom Ferlinom (nadamo se) dogovorio mali “performans” odnosno šalu kako bi dočarao koliko su utakmice dosadne.

Naime, kada se nakon reklamnog bloka u poluvremenu kamera vratila u studio Ferlin je krenuo s najavom, no onda je zastao i rekao “Zorane, Zorane” ne bi li probudio Zekića koji je ležao na stolu s glavom na jastuku.

Kad se Zekić pridigao prokomentirao je: “Tu sam drugi dan. Teško mi je. Morat ću ovo izdržati”, piše Večernji.