Reakcija Pierluigija Colline na čudne odluke afričkih sudija u duelu prvog kola grupne faze Mundijala u Kataru između Belgije i Kanade (1:0) postala je pravi hit na društvenim mrežama.

Collina, koji je trenutno FIFA predsjednik sudijske komisije, našao se u krupnom kadru pred sami kraj prvog poluvremena, a na njegovom licu se vidi da je u čudu zbog suđenja glavnog arbitra Jannya Sikazwe iz Zambije i njegovih pomoćnika.

Naime, igrala se 14. minuta kada je pomoćni sudija Arsenio Maringule iz Mozambika svirao ofsajd poziciju za Kanadu, iako je svima bilo jasno da je loptu do igrača ove reprezentacije dodao belgijski ofanzivac Eden Hazard.

U nastavku akcije je napravljen evidentan prekršaj nad fudbalerom Kanade, ali je glavni sudija dosudio spomenutu ofsajd poziciju.

Također, pred sami kraj prvog poluvremena Kanađani su ponovo tražili penal nakon jedne sumnjive situacije u kaznenom prostoru Belgije, ali ni glavni sudija ni sudije iz VAR sobe se nisu oglasili.

Inače, Kanada je u 11. minuti imala priliku da povede iz penala, ali sjajni Courtois je odbranio penal Daviesu.

Trijumf Belgiji donio je Batshuayi golom u 44. minuti utakmice.