Fudbaleri Konye su šokantno eliminisani od Vaduza u trećem pretkolu kvalifikacija za Konf. ligu.

Prvi meč prije sedam dana u Lihtenštajnu okončan je rezultatom 1:1, a Konya je večeras pred svojim navijačima senzacionalno poražena sa 2:4.

Ibrahim Šehić (33) je branio cijeli meč za Konyu, svih 90 minuta odigrao je i Amir Hadžiahmetović (25), dok je Amar Rahmanović (28) nastupio do 59. minute.

Večerašnji duel je dobro počeo za Konyu jer je Guillherme u 18. minuti pogodio iz penala za 1:0.

Ipak, gosti, koji se takmiče u drugoj švicarskoj ligi, su poravnali u 28. minuti, a strijelac gola bio je Sasere.

Tri minute kasnije Sutter je matirao Šehića i Vaduz je poveo sa 1:2.

Konya je u nastavku pokušala doći do poravnanja, ali novi šok je uslijedio u 67. miuti kada Cicek pogađa za 1:3.

Gasser u 89. minuti postiže četvrti gol za Vaduz, a konačnih 2:4 postavlja naš Amir Hadžiahmetović.

Vaduz će u play offu igrati protiv Rapida ili Neftchija.