Protekli vikend odigrane su utakmice 24. kola Premijer lige BiH, a mostarski Zrinjski nastavio je sa sjajnim fudbalom i dominacijom.

U petak je Velež u prvoj utakmici kola savladao Široki Brijeg sa 1:0. Gol odluke postigao je Brandao.

U subotu su odigrane četiri utakmice. Leotar i Sarajevo su remizirali 1:1. Domaći su poveli golom Dujakovića u devetoj minuti, a u 16. minuti postavljen je konačan rezultat kada je Ćataković pogodio.

Sloboda je nastavila sa lošim partijama i sve je bliže borbi za opstanak. U subotu su poraženi od Radnika sa 2:1.

Živković i Pantelić su bili strijelci za Radnik, a za Slobodu je pogodio Mujagić.

U odličnoj utakmici Rudar i Borac su podijelili bodove odigravši 2:2. Rudar je brzo poveo sa 2:0, golovima Jakupovića i Mandića. Borcu su bod donijeli Meleg i Begić u 95. minuti.

Zrinjski je pokazao dominaciju u BiH i svog prvog pratioca, ekipu Tuzle City deklasirao sa 5:0. Dva gola postigao je Bilbija, a po jedan Tičinović, Šipovac i Jukić.

Jučer je u posljednjem susretu Posušje bilo bolje od Želje sa 3:2. Serdarušić je postigao dva gola, a Krišto jedan. Za Želju su strijelci bili Kosorić i Štilić.

Naredno 25. kolo igra se naredni vikend.