Bh. reprezentativci su protekli vikend imali obaveze u svojim timovima, a ponovo je briljirao Miroslav Stevanović.

Stevanović je postigao gol i ponovo asistirao u pobjedi Servettea nad Luzernom. Naš reprezentativac ove sezone ima pet golova i čak 17 asistencija u 22 odigrana susreta u svim takmičenjima.

Kenan Kodro je zabio gol za pobjedu Fehervara u Mađarskoj i stigao do 10. gola u u tekućoj sezoni. Kenan je ukupno odigrao 12 utakmica, pa je njegov golgeterski učinak impresivan.

Asistencije proteklog vikenda ubilježili su Edin Džeko u trijumfu Intera te Ermedin Demirović u pobjedi Freiburga.

U nastavku vam donosimo pregled nastupa bh. reprezentativaca koji su se našli na spisku selektora Peteva na prethodnih nekoliko okupljanja:

Mateo Sušić (Cluj – Arges 1:0, Rumunija) – 90 minuta igre,

Branimir Cipetić (Slaven Belupo – Lokomotiva Zagreb 2:1, Hrvatska) – igrao do 70. minute,

Siniša Saničanin (Partizan – Kolubara 1:0, Srbija) – igrao do 46. minute + žuti karton,

Vezni red:

Miroslav Stevanović (Luzern – Servette 0:2, Švicarska) – 90 minuta igre + GOL + asistencija,

Haris Duljević (Karlsruher – Hansa 2:2, Njemačka) – igrao do 70. minute + asistencija,

Amir Hadžiahmetović (Konya – Antalya 1:0, Turska) – 90 minuta igre + žuti karton,

Miralem Pjanić (Fenerbahče – Bešiktaš 2:2, Turska) – 90 minuta igre,

Sanjin Prcić (Valenciennes – Strasbourg 0:1, Kup Francuske) – igrao do 90. minute,

Amar Rahmanović (Konya – Antalya 1:0, Turska) – igrao do 80. minute,

Amer Gojak (Dragovoljac – Dinamo Zagreb 0:2, Hrvatska) – igrao do 70. minute,

Rade Krunić (Milan – Napoli 0:1, Italija) – igrao do 63. minute,

Stjepan Lončar (Ferencvaroš – Honved 1:0, Mađarska) – igrao do 61. minute,

Gojko Cimirot (Leuven- Standard 2:1, Belgija) – igrao do 46. minute,

Haris Hajradinović (Kasimpasa – Sivasspor 1:3, Turska) – nije nastupio zbog suspenzije,

Elvis Sarić (Gorica – Šibenik 2:3, Hrvatska) – nije igrao zbog povrede,

Almedin Ziljkić (Olimpija, Slovenija) – pauza u prvenstvu,

Adi Nalić – Završeno prvenstvo;

Napad:

Kenan Kodro (Fehervar – Mezokovesd 1:0, Mađarska) – 90 minuta igre + GOL,

Edin Džeko (Salernitana – Inter 0:5, Italija) – 90 minuta igre + asistencija,

Ermedin Demirović (Freiburg – Bayer Leverkusen 2:1, Njemačka) – igrao od 80. minute + asistencija,

Smail Prevljak (Eupen – Charleroi 0:4, Belgija) – igrao do 65. minute,

Luka Menalo (Dragovoljac – Dinamo Zagreb 0:2, Hrvatska) – igrao od 81. minute.