Smail Prevljak (26) postigao je gol i asistirao u novoj pobjedi Eupena u belgijskoj Jupiler ligi.

Eupen je gostovao Beerschotu u okviru devetog kola belgijske lige i slavio sa ubjedljivih 3:0.

Već u petoj minuti Van den Bergh dobija crveni karton u redovima domaćih, a četiri minute kasnije Beck pogađa za prednost Eupena.

Novi problemi za Beerschot stigli su u 38. miunti kada De Smet dobija crveni karton, pa su domaći do kraja igrali sa samo devet igrača.

Eupen koristi brojčanu prednost i u nastavku zabija još dva gola.

Kayembe u 62. minuti postiže gol nakon asistencije Prevljaka, da bi naš reprezentativac u 90. minuti postavio konačnih 3:0.

Prevljak je odigrao kompletan susret, a nakon devet odigranih kola ima dva gola i tri asistencije.

Momčad Eupena je na sjajnom drugom mjestu sa 17 bodova i ima bod manje od prvog Club Bruggea.