Fudbaleri Intera su u prijateljskoj utakmici savladali Dynamo Kijev sa 3:0, a debi je ubilježio i Edin Džeko.

Džeko je danas postigao dogovor sa Romom u vezi sa julskom platom čime je riješena i posljednja prepreka za ozvaničenje saradnje sa Interom.

Nedugo poslije Inter je objavio fotografije Džeke u dresu Intera sa zagrijavanja pred prijateljski susret sa Dynamo Kijevom.

Trener Intera Simone Inzaghi našeg Dijamanta stavio je u tim od prve minute i igrao je cijelo prvo poluvrijeme.

Edinu je to bilo dovoljno da pokaže o kakvom se igraču radi. Prvo je učestvovao u prvom golu Intera kada je petom lucidno proturio loptu do Sensija, a u završnici je Barella postigao gol.

Svoj prvijenac Džeko postiže u 33. minuti, lijepo je zaobišao golmana i ubacio loptu u mrežu.

Konačnih 3:0 postavio je Sensi u 60. minuti.

Inter sezonu otvara 21. augusta kada na svom terenu dočekuju Genou.