Reprezentacija Italije je u okviru 1/8 finala Europskog prvenstva nakon produžetaka savladala Austriju sa 2:1.

Italija je u prvom dijelu bila bolji rival, ali nisu uspjeli doći do pravih šansi i ostalo je 0:0.

U drugom dijelu Austrija se probudila i stvorila nekoliko opasnih situacija, čak su i postigli gol preko Arnautovića, ali je poništen nakon pregleda VAR-a. Nakon 90 minuta mreže su ostale netaknute.

Talijani se bude u prvom produžetku. Prvo je u 95. minuti Chiesa nakon minijature pogodio za 1:0, a u 105. minuti Pessina postavlja rezultat 2:0 na semafor Wembleya.

U drugom produžetku Austrija je bacila sve karte u napad, a do gola dolaze u 114. minuti kada je Kalajdžić glavom pogodio. Napadali su do kraja svim snagama, ali je ostalo 2:1 za Talijane.

Italija će u 1/4 finalu 2. jula igrati protiv pobjednika duela Belgija – Portugal.

Sutra su na rasporedu dva meča 1/8 finala. Od 18 sati sastaju se Nizozemska i Češka, a od 21 sat snage će odmjeriti Belgija i Portugal.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.