Nizozemska je večeras u spektakularnoj utakmici u Amsterdamu u okviru prvog kola grupe C Europskog prvenstva savladala Ukrajinu rezultatom 3:2.

U prvom poluvremenu je bilo nekoliko sjajnih šansi i pravo je čudo što nije bilo golova.

Ipak, u nastavku je viđeno pet golova i gledatelji su zaista mogli uživati u majstorijama oba tima.

Nizozemska je povela u 52. minuti golom Wijnalduma, a sedam minuta kasnije Weghorst zabija za 2:0.

Međutim, Yarmolenko u 75. minuti postiže fantastičan gol i smanjuje na 2:1, da bi u 79. minuti Yaremchuk glavom zabio za 2:2.

Konačnih 3:2 za Nizozemce postavlja Dumfries golom u 85. minuti susreta.

Nizozemci i Austrijanci imaju po tri boda nakon prvog kola u grupi C, dok su Sj. Makedonija i Ukrajina bez bodova.

Večerašnji duel s posebnom pažnjom je pratio i selektor naše reprezentacije Ivajlo Petev, s obzirom da su upravo Ukrajinci protivnici Zmajeva u kvalifikacijama za SP 2022.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.