Ermedin Demirović (23) večeras je stigao do devete asistencije u tekućoj sezoni u njemačkoj Bundesligi.

Naš reprezentativac je bio asistent u gostujućem porazu njegovog Freiburga od Borussije M'gladbach sa 1:2.

Demirović se u 10. minuti sjajno kretao, dobio jednu loptu i asistirao Sallaiju za prednost svoje ekipe.

Bh. reprezentativac, koji je igrao do 89. minute, je u prvom poluvremenu imao još nekoliko dobrih dodavanja za svoje saigrače, ali oni nisu bili najprisebniji u završnici.

U nastavku utakmice Thuram je golovima u 54. i 60. minuti donio preokret i trijumf Borussiji.

Ermedin Demirović je sa devet asistencija drugi asistent u svom tim, a uspio je zabiti i četiri gola u 24 odigrane utakmice u Bundesligi.