Nakon senzacije protiv Arsenala u prvom kolu Dinamo je danas ponovo tražio čudo protiv europskog velikana.

Ipak, do čuda nije došlo, pa je Bayern sa 5:0 ispratio hrvatske šampione iz Minhena. Uz neznatno više skoncentrisanu i od straha oslobođenu odbranu Dinama rezultat je mogao biti mnogo manji.

Douglas Costa sjajno pogađa u 13. minuti, da bi sedam minuta poslije odbrana Dinama praktično poklonila gol Bayernu kada na 2:0 povećava Lewandowski.

Do 28. minute Gotze i Lewandowski povećavaju na 4:0. Prvo loša reakcija golmana Eduarda, a kasnije igrači Bayerna nisu ni bili svjesni da su postigli gol, no linijski sudija javlja da se lopta prenese na centar.

U drugom poluvremenu Dinamo bilježli jednu situaciju kada Soudani bježi odbrani Bayerna, ali ne dovoljno kako bi uputio ozbiljan šut za Neuera.

Konačnih 5:0 postavlja Lewandowski za svoj treći gol na susretu. Nakon odličnog proigravanja još bolje lobuje Eduarda.

Naš reprezentativac i prvi strijelac hrvatske lige Armin Hodžić (20) utakmicu je pratio za sa klupe za rezervne igrače.