BATE Borisov je u utakmici petog kola bjeloruskog šampionata odigrao samo 0:0 na svom terenu protiv Torpeda Zhodino.

Domaći, koji su prvi favoriti za osvajanje titule, su bili dominantni tokom većine meča, ali nisu uspjeli doći do trijumfa.

Najbolju šansu imao je Nekhajchik u 41. minuti, međutim nije iskoristio jedanaesterac.

Bojan Nastić, jedini bh. fudbaler koji igra u jeku pandemije korona virusa, proveo je svih 90 minuta na terenu na poziciji lijevog beka u momčadi BATE-a.

Nastiću je ovo bio četvrti ligaški susret za BATE, a tri utakmice je odigrao u Kupu Bjelorusije.

Fudbaleri BATE-a su trenutno tek osmoplasirani na tabeli bjeloruske lige sa sedam osvojenih bodova.

Iako nisu krenuli dobro, kladionice vjeruju kako će Bojan Nastić osvojiti prvenstvo Bjelorusije