Fudbalska reprezentacija BiH  večeras je na stadionu Grbavica u duelu trećeg kola grupe 3 UEFA Lige nacija (liga B) pobijedila Sjevernu Irsku rezultatom 2:0.

Gosti iz Sjeverne Irske su mogli povesti u 20. minuti, međutim Saville je uzdrmao stativu gola Šehića.

Zmajevi su prednosti stigli u 27. minuti meča.

Višća je iskoristio veliku grešku defnazivca Sjeverne Irske, asistirao Džeki, koji rutinski pogađa za 1:0.

Samo tri minute kasnije, Pjanić je iz slobodnog udarca majstorski pronašao Džeku, naš kapiten postigao fantastičan pogodak, ali sudije iz Finske su dosudile ofsajd poziciju, koja definitivno nije postojala.

U nastavku meča, Irci su 65. minuti imali nevjerovatnu šansu, ali Whyte je sa samo nekoliko metara pogodio stativu.

Kazna je stigla u 73. minuti. Miralem Pjanić je fenomenalno uposlio Džeku, a najbolji strijelac u historiji naše selekcije majstorski trese mrežu nemoćnog golmana Sjeverne Irske.

Za BiH su igrali: Šehić, Ćivić, Vranješ, Zukanović, Šunjić, Pjanić, Bešić, Sarić, Duljević, Višća i Džeko.

Priliku u nastavku su dobili Zakarić, Milošević i Cimirot.

Izabranici Roberta Prosinečkog su trenutno prvi na tabeli u grupi 3 sa maksimalnih devet bodova uz gol razliku 5:1.

Naredni susret naša selekcija igra 15. novembra u Beču protiv Austrije (UEFA Liga nacija).