Fudbaleri sarajevskog Olimpica savladali su poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca momčad Širokog Brijega i po prvi put u svojoj historiji osvojili Kup Bosne i Hercegovine.

Revanš meč finala odigran je na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu i završio je rezultatom 1:1, baš kao i prvi meč koji je odigran prije sedam dana u Širokom Brijegu.

Široki Brijeg je poveo u 44. minuti golom Peke, a samo minutu kasnije fudbaler Olimpica, Jadranko Bogičević dobio je direktan crveni karton.

Ipak, Olimpic je izjednačio na 1:1 preko Muhamerovića u 56. minuti.

Do kraja utakmice golova nije bilo, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca u kojima je Olimpic slavio ukupnim rezultatom 5:4.

Naš mladi reprezentaivac Alem Merajić igrao je do 81. minute u timu Olimpica, dok je juniorski bh. reprezentaivac Luka Menalo zamijenjen u 60. minuti u momčadi Širokog Brijega.