Jedan od najvećih derbija na svijetu, popularni “Old Firm” odigran je danas u Glasgowu, a Glasgow Rangers je kao domaćin izgubio od Celtica rezultatom 2:3.

Glasgow je poveo preko Windassa u trećoj minuti, ali osam minuta kasnije Rogić postiže pogodak za 1:1.

U 26. minuti Candeias donosi novu prednost Glasgowu, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Dembele pogodio za 2:2.

Celtic je od 57. minute igrao s igračem manje, jer je bh. reprezentativac Jozo Šimunović udario laktom Morelosa i zaradio direktan crveni karton.

Ipak, Celtic je golom Edouarda iz 70. minute stigao do preokreta i trijumfa od 2:3.

Ekipa Celtica je prvoplasirana na tabeli sa 67 bodova, dok Glasgow zauzima drugo mjesto sa devet bodova manje i utakmicom više.