Večeras su u okviru prve utakmice 32. kola Bundeslige snage odmjerili domaći HSV i Mujdžin Freiburg.

Bila je ovo bitka timova za opstanak u društvu najboljih Njemačke, a na kraju je susret završen bez pobjednika, 1:1.

Prvi gol postigao je Freiburg preko Mehmedija koji je nakon duge lopte dobro reagovao i silovitim udarcem matirao Adlera za vodstvo Freiburga od 0:1 nakon 24 minute igre.

Domaći su u susretu sa mnogo obostranih prilika izjednačili tek u posljednjoj minuti regularnog dijela meča preko Kačara koji je postavio konačnih 1:1 i ponio epitet igrača utakmice.

Bila je ovo utakmica u kojoj je naš reprezentativac Mensur Mujdža nastupio u početnoj postavi, ali i po prvi put ove sezone u ulozi kapitena svoje ekipe.

Nažalost zadobio je lakšu povredu u 70. minuti utakmice, te je zamijenjen sedam minuta kasnije.

Bio je jedan od boljih na terenu, a njegov Freiburg se dva kola prije kraja nalazi na 15. mjestu sa 31 osvojenim bodom koliko ima i Paderborn koji se nalazi u opasnoj zoni.

U narednom kolu Mujdža sa Freiburgom na svom terenu igra protiv šampiona Bayerna.