BiH i Mađarska večeras od 20,45 sati u Zenici igraju duel četvrtog kola grupe A3 Lige Nacija.

Vasilj, Gazibegović, Katić, Bičakčić, Kolašinac, Gigović, Burnić, Hajradinović, Tahirović, Bajraktarević i Džeko.

Zlomislić, Hadžikić, Mujakić, Huseinbašić, Kulašin, Omerović, Šarić, Bašić, Radeljić i Tabaković.

Za Mađarsku igraju:

Dibusz, Nikitscher, Fiola, Orban, Schafer, Bolla, Zs. Nagy, B. Varga, Szoboszlai, Botka i Sallai.

Meč direktno prenosi BHRT 1.

1’ Utakmica u Zenici je počela!

1’ Gazibegović iskosa šutira pored gola gostiju.

8’ Zmajevi imaju veći posjed nad loptom.

12’ Mađari prijete. Prvo je udarac Varge sa distance odbranio Vasilj, a potom Bolla šutira visoko preko gola.

13’ Velika šansa za BiH! Hajradinović je zalomio, vratio do Tahirovića čiji udarac odlazi tik pored stative.

21’ Vasilj pravovremeno izlazi i izbacuje loptu ispred Varge.

23’ Žuti karton za Katića.

30’ Bez prilika. Borba na sredini terena.

35’ Szoboszlai iz slobodnog udarca sa 20 metara šutira preko gola.

36’ Dobar centaršut Gigovića, ali lopta ide malo iznad Bičakčića. Zmajevi su tražili penal, ali Taylor niti VAR soba se nisu oglašavali.

37’ Brza kontra Mađara, u završnici Sallai šutira malo pored gola.

38’ Mađarska vodi sa 0:1. Szoboszlai je strijelac.

45’ Dobra šansa za Zmajeve! Džeko je izlomio Orbana, šutirao, ali lopta ide preko gola.

Kraj prvog dijela.

46’ Počelo je drugo poluvrijeme. Omerović je zamijenio Gazibegovića.

48’ Penal za Mađarsku. Omerović je srušio Sallaia.

49’ Mađarska vodi sa 2:0. Szoboszlai je strijelac sa bijele tačke.

53’ Velika prilika za BiH. Gigović je ubacio za Džeku čiji udarac brani golman Mađarske.

64’ Tabaković i Huseinbašić mijenjaju Gigovića i Burnića.

65’ Udarac Džeke sigurno hvata Dibusz.

70’ Hajradinović prizemno ubacuje, Džeko majstorski petom šutira, golman Mađara još jednom brani.

74’ Žuti karton za Huseinbašića.