BiH je u petak u Zenici poražena od Njemačke sa 1:2 u meču trećeg kola grupe A3 Lige Nacija.

Nakon utakmice novinarima su se obratili njemački napadač Denis Undav i naš napadač Ermedin Demirović.

Undav, koji igra zajedno sa Ermedinom u Stuttgartu, je dao dva gola i kazao je da je prilikom proslave jednog kopirao Demirovićevu uobičajenu proslavu.

“Da, najavio sam mu prošle sedmice da ću to učiniti, a i on je želio iskopirati moju ako bi postigao gol. BiH je bila dobra u prvom poluvremenu, posebno do našeg gola.

Očekivali smo da će biti teško, ali sretni smo sa tri boda na kraju“, rekao je Undav.

Demirović je istakao da je ponosan zbog borbe naše selekcije protiv jake Njemačke.

“Ja sam preponosan na ovu ekipu jer smo se danas borili od prve do zadnje minute. Gubili smo 2:0 i nismo spustili glavu. To je ekipa, to je porodica i tim. Možemo biti ponosni sa stilom igre danas. Na pravom smo putu”, riječi su Ermedina.

Demirović zbog suspenzije neće igrati protiv Mađarske u ponedjeljak.

Naš napadač se nada trijumfu Zmajeva, a dodaje i da će slaviti ako njegov saigrač iz Stuttgarta Undav postigne gol protiv Nizozemske u drugom duelu naše grupe.