BiH je večeras u Zenici u meču trećeg kola grupe A3 Lige Nacija izgubila od Njemačke sa 1:2.

Favorizirani gosti su poveli u 30. minuti golom Undava.

Dvije minute kasnije opravdano je poništen gol Nijemcima zbog ofsajda.

Zmajevi su najbolju šansu imali u 35. minuti. Demirović je izašao sam ispred golmana Nubela, ali je pogodio prečku.

Undav je u 36. minuti po drugi put večeras matirao nemoćnog Vasilja.

Nijemcima je u prvom poluvremenu poništen i jedan gol zbog ofsajda.

Večeras raspoloženi Undav je u 58. minuti još jednom pogodio, ali gol je poništen zbog ofsajd pozicije.

Gnabry je u 68. minuti zatresao mrežu Vasilja, međutim ponovo je bio ofsajd.

Zmajevi su smanjili rezultat u 70. minuti preko Edina Džeke. Asistent je bio Benjamin Tahirović.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, pa je Njemačka stigla do drugog trijumfa u grupi.

Za BiH su igrali:

Vasilj, Gazibegović, Katić, Barišić, Kolašinac, Gigović, Burnić, Bašić, Huseinbašić, Demirović i Džeko.

Priliku sa klupe dobili su Tahirović, Hajradinović, Šarić, Bajraktarević i Tabaković.